Drewniany dron z „Rzemiosł” nagrodzony

Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wyczarowane z drewna” to kolejny sukces młodzieży z technikum technologii drewna z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Daniel Koban, Oktawian Pietkiewicz, Sławomir Szczepański, Jakub Rulkowski pod opieką Przemysława Niedbalskiego wyczarowali z drewna drona i tym samym stanęli na podium podczas targów Drema i Furnica w Poznaniu. Wygrana w konkursie to: 3260 zł dla szkoły, elektronarzędzia i nagrody indywidualne dla uczniów. Dyrektor szkoły – Anna Szydłowska-Robak, kadra oraz uczniowie nie kryją dumy. – „Wyczarowane z drewna” to prestiżowy konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Ma wieloletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszej branżowej imprezy targowej związanej z przemysłem drzewnym – Drema i Furnica w Poznaniu. Zadaniem uczestników jest wykonanie przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, które w powszechnym użyciu z tego materiału nie są wykonywane. Poziom konkursu jest bardzo wysoki, „dla uczniów branży drzewnej to doskonała okazja, by zaprezentować swoje warsztatowe umiejętności wśród szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema i Furnica w Poznaniu” – czytamy na stronie Wydawnictwa Inwestor.
Autorką tegorocznego pomysłu na pracę konkursową jest pani Alicja Kaniecka, nauczycielka przedmiotów zawodowych i wychowawczyni klasy.
Przypomnijmy, że to nie pierwszy sukces uczniów Rzemiosł w tym konkursie. Dotychczas „wyczarowali”: armatę, klucz francuski (wyróżnienie 2013r.) oraz karabin maszynowy Diegtiariewa (pierwsza nagroda 2017r.).
Z informacji od dyrekcji ZSzRzArt wiemy, że już narodził się pomysł na następną edycję konkursu i ciepliccy drzewiarze wkrótce zaczną ponownie czarować.

Galeria: 

 

Kalendarz FB