iskierki u prezydenta

Autor: redakcja UMJG

15.9.2021 - 14:55

Przedszkolaki z MP2 z wizytą u Prezydenta

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jeleniej Górze wraz z opiekunami złożyły dzisiaj (15.09.2021r) wizytę Prezydentowi Miasta Jelenia Góra - Panu Jerzemu Łużniakowi. 

Przedszkolaki zostały oprowadzone po urzędzie. Zwiedziły między innymi odremontowaną Salę Rajców, gdzie mogły wcielić się w rolę Prezydenta, Radnych Miasta i tym samym zapoznać się z ich pracą. Grupa „Iskierek” usłyszała legendę o powstaniu Jeleniej Góry, zaglądnęła do oszklonej studni, która zrobiła na nich bardzo duże wrażenie, a także zwiedziła gabinet urzędowania Prezydenta.

Głównym celem wizyty w Urzędzie było spotkanie z Prezydentem Miasta, które przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Prezydent wręczył dziaciom podarunki w postaci symbolicznych medali „Moje Miasto - Jelenia Góra”, a także zaprosił do wspólnego zdjęcia. Na dzieci czekał też słodki poczęstunek. W ramach podziękowania za miłą wizytę dzieci powiedziały wspólnie piękny wierszyk o Jeleniej Górze i przekazały Prezydentowi obraz przedstawiający nasze miasto, wyjątkową figurkę oraz pamiątkowy kubek Miejskiego Przedszkola nr2. Wyjątkowym prezentem była praca plastyczna z prośbami dzieci do Prezydenta. „Iskierki” prosiły m.in. o rakietę, domek w kształcie kota, koniki morskie, dużo lodów i dużo sklepów z zabawkami.

Starszaki poznały na czym polega praca Prezydenta Miasta oraz różne ciekawostki o Jeleniej Górze - mieście w którym mieszkają.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image